Menü

İLÇENİN LOKOMOTİFİ BACASIZ FABRİKASI NAKLİYECİ ESNAFI CAN ÇEKİŞİYOR

Şereflikoçhisar Nakliyeci esnafları Tır Kooperatifi önünde yaşadıkları sıkıntıları kamuoyuyla paylaşmak ve seslerini duyurmak için basın açıklaması yaptı. Yetkililerden acil yardım çağrısında bulunan nakliyeciler esnafı; “ Buradan, Kaymakamlığımızdan, Belediyemizden rica ediyoruz, bu tonajlı arabaların geçişlerine müsaade etmesinler. Yollarımız bozulmasın, buna bir çözüm bulsunlar, önlem alsınlar.

İLÇENİN LOKOMOTİFİ BACASIZ FABRİKASI NAKLİYECİ ESNAFI CAN ÇEKİŞİYOR
Yetkilileri göreve davet ediyoruz. Bu yollar Milli servet 40, 50, 60 tonla giden araçlar bu yolları bozuyor, biz zor durumda kalıyoruz. Tonaj attığımız zaman, kaza yaptığımız zaman ceza yiyoruz. Araçlarımızın kasko değeri de ödenmiyor, ölümlü kazalarda cinayetle yargılanıyoruz. Biz yasal olmayan bir iş yapmak istemiyoruz. Ama biz yasal olmayan işe zorlanıyoruz. Buna bir önlem alınmasını rica ediyoruz.” 
Ulusal boyuta ses getiren haber yayınımızın ardından Şereflikoçhisar Nakliyeci esnafının çağrısına duyarsız kalmayarak cevap veren Deve Partisi Genel Başkanı hemşerimiz Ali Babacan “Seçim döneminde oy istedikten sonra saklambaç oynamaya başlayanlara sesleniyorum. Zamlarla ve trafik cezalarıyla bitirdiğiniz şoför ve nakliye esnafının isyanını duyun. Ekmeğini taştan çıkaran insanların hakkına girmeyin.” Çağrısında bulunarak sosyal medya tivtır ve facebook hesabındaki paylaşımıyla destek verdi.
Şereflikoçhisar Tır Kooperatifi ve Nakliyeci esnafları sıkıntılarını şu sözlerle dile getirdi:     
Kooperatif Başkanı Halil Altundağ; “Son Bir ay içerisinde Mazota, Lastiğe, Parçalara, Araç yağına, Trafik sigortasına, Kasko ’ya ve tüm bakımlarımıza gelen zamlardan dolayı burada toplanmış bulunuyoruz. Biz çok zor durumdayız hiçbir yetkili kişi bizimle ilgilenmiyor. Bizim hiçbir çaremiz kalmadı. Kaymakamlığa gittik, Kaymakam işletmeleri çağırdı, fiyat güncellemesi yapacağız dediler, ama tam tersi sanki mazot fiyatları düşmüş gibi fiyat indirimi yapmışlar. Bizlere sahip çıkacak bir kişi yok mu? Çok sahipsiziz. Bizim Federasyon başkanımız nerede? Belediye başkanımız nerede? İlçe Başkanlarımız nerede? Emniyet mensuplarımız burada. Onlar da şikâyetten dolayı buradalar. Bura da yiyiciler mi var? Öcümü var? AK Partiye oy verdik, göğsümüzü gerdik ama bizi bu şekilde bırakmasınlar.”
Nakliyeci Esnafı Recep Koçak;“ 20 gündür yaklaşık çalışamıyoruz. Maliyetlerin artmasından dolayı mazot pahalandı evlerimize aldığımız makarnaya kadar bu yansıdı. Biz tonajlı çalışmaya zorlanıyoruz. Biz tonajlı çalışmak istemiyoruz. Biz Büyük Şehir Belediyemizi aradık, bu yollar milli servet 50 tonla geçen araba bu yolları bozuyor. Bu yollar bizim paramızla yapılıyor. Gerek Kara Yolları, gerek Belediyeler olsun biz Şereflikoçhisar Belediyesini aradık, bizim sorumluluğumuzda değil diyorlar. Bu yollar kimin sorumluluğunda? Her kimin sorumluluğundaysa gelsin bu yola sahip çıksınlar. Bizim milli servetimize sahip çıksınlar. Bu yollar bozuluyor, cezası kesilsin Zabıta ilgilensin, Büyük Şehir ilgilensin, Belediye ilgilensin. Sadece seçim zamanı bizden gelip oy istemesinler. Bizim yanımızda olanların yanındayız açık söyleyim. Karayolları 50 ton olan tuzu alıyor. Almasın kardeşim suçtur bu. Büyük Şehir belediyesi 50 tonluk aracı tonajlı olarak teslim alıyor alamaz. İşletmeler çift irsaliye kesiyor, kesemez bu suçtur. Hem maddi, hem de cezai olaraktan. Bu durum karşısında yetkilileri göreve çağırıyorum. Lütfen Anayasamızdaki yasaları uygulayın. Yasal düzenleme yapılsın arkadaşlar. Buradan siyasilere ve muhalefete sesleniyorum, ben facebooktan paylaşıyorum kanunun üstünde bir şey olmaz, Devlet yasal yönetilir. Biz oyu onun için verdik, biz yetkiyi onun için verdik. Verdiğimiz yetkiyi kötüye kullanmayın yeter artık” 


Yorumlar