Menü

Çöp konteynerleri yer altına alınıyor

İlçe merkezinde bulunan çöp konteynerlerini yer altına alarak çevre, görüntü ve koku kirliliğinin önüne geçiyoruz. Daha temiz bir Şereflikoçhisar için çalışmaya devam ediyor.

Çöp konteynerleri yer altına alınıyor
Şereflikoçhisar Belediyesi çevre ve görüntü kirliliğinin önüne geçmek için çöp konteynerlerini yer altına alma çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda son iki yılda ilçeye çöp konteynerleri konulmaya devam ediyor. Çöplerin toplanmasında en sağlıklı ve modern yöntem olarak bilinen yer altı konteyner sistemi, klasik konteynerlerden yaklaşık 6 kat daha fazla depolama kapasitesine sahip olmakla birlikte; etrafa kötü koku ve bakteri yayılmasının da önüne geçiyor.
Şereflikoçhisar Belediyesi, daha temiz ve düzenli bir ilçe için mevcut çöp konteynerlerini kaldırarak yer altı konteyner sistemini yaygınlaştırıyor. Mevcut yer altı ve yer üstü konteyner sistemlerindeki atıkların toplanması için her gün gündüz vardiyasında ve gece vardiyasında özel donanımlı araç çalışma yapıyor.
yer altı konteyner sistemi; hava koşullarına, çöp, deniz ve yağmur suyuna karşı da dirençli olarak tasarlandı. Çöp atma bacası, yaya platformu, iç konteyner haznesi ve güvenlik platformundan oluşan konteynerlere atılan çöpler iç konteyner haznesinde depolanıyor. Böylece, çöplerin çevreye dağılarak kirlilik yaratmasının önüne geçiliyor.
VATANDAŞ MEMNUN
Eski tip galvaniz çöp konteynerlerin görüntü kirliliğine sebep olması, sokaklarda fazla yer kaplaması ve sıcak havalarda çevreye kötü koku yayması sebepleriyle vatandaşlardan sık sık şikayet aldıklarını belirten müdürlük yetkilileri, yeni kurulan sisteme vatandaşların olumlu baktığı bilgisini verdi.

Yorumlar