Menü

MALUM BAŞKAN MEYDANI BOŞ BULDU

Malum Başkan Memiş Çelik

MALUM BAŞKAN  MEYDANI BOŞ BULDU
AK Parti Şereflikoçhisar İlçe Başkanlığı danışma meclisi toplantısı yaptı. Toplantıda kürsüye gelerek görev süresi boyunca yaptıklarıyla kendisini övmeye çalışan ve hedef şaşırtan sözleriyle de Muhalefete gönderme yapan Belediye Başkanı Memiş Çelik “ABB belediyesi ilçemizde bir çivi bile çakmadı.” iddiasında bulundu. Bu konu üzerinden Ankara Büyük Şehir Belediyesini sorumlu tutarak, Şereflikoçhisar’da yaşanan tüm olumsuzlukları İlçe de Büyük Şehir Belediyesini temsil eden İYİ Parti ve CHP’nin üzerine yıktı. 
Malum Başkan Memiş Çelik’in AK Parti danışma meclisi toplantısında muhalefeti topa tutarak yaptığı konuşmasında yer alan sözlerinden bazıları sözleri şu şekilde: “Şereflikoçhisar belediyesi tarafından yapılan hizmetlerin birçoğunu vatandaş Ankara Büyük Şehir Belediyesinin yaptığı algısına kapılıyor. Kendi bütçemiz ve kendi çalışmalarımız ile hizmetlerimizi yapıyoruz. Vatandaşın görev ayrımını yapamamasından dolayı Ankara Büyük Şehir Belediyesi Şereflikoçhisar’a tek bir çivi çakmadı. Bütün ilçelerde 2023 hazırlığı için alt yapı çalışmalarına başladılar. Yolları bozuyorlar, yolları yapmıyorlar. Yollardaki tahribatın tamamı Ankara Büyük Şehir Belediyesine aittir. 2,5 yıl içinde Şereflikoçhisar’a tek çivi çakmadı İlçeye 90 Km. sıcak asfalt atacağız, grup yollarının tamamını satı kaplama yapacağız diye kaplamayı kısmen yaptılar, ama 15 Ekim den sonra başladılar. Bu işler 15 Ekim de sonlanır, satı kaplama atılmaz. Şu anda bütçe çarçur ediliyor. Sıcak asfalt atacaklarına söz verdikleri halde bir yılda 4-5 aydır asfalt atım süresince sadece Hamzalı köyü ile Şereflikoçhisar arasındaki 10 Km’lik yoldan 9 Km. asfalt atıldı. Eline yüzüne bulaştırdılar beceriksizliklerini burada da gösterdiler, rezil bir ortam. Sosyal medya da şişirmeyle, biraz algıyla, biraz ön plana çıkmayı başardılar.” İfadelerini kullandı.
Memiş Çelik’in bu ithamlarına karşılık Muhalefet Partilerinin sessiz kalması vatandaşın kafasında soru işareti bırakırken, muhalefet partilerinin de cevap verip vermeyeceği ileriki günlerde netlik kazanacak.      

Yorumlar
  Ibrahim Candan

Memiş Amcayla Muhalefet bir birlerinin aynisi. Sereflikochisar sürekli göç veren bir durumda,yüz yillarin Beldesi can çekisiyor,üretim sıfır,TMO kapandi Çiftci Zahirecinin kiytrik kantarına mecbur edildi Koçhisarın köyleri dahil tuketici durumda,ekmegı,yumurtayi,yoğurdu varısa köyün bakkalında satın aliyorlar.Bu gun ve bundan önce hangi belediye başkanı şöyle bir proje geluştirdi,şu sonucu aldı,,, Memiş Amcada bunların devamıdır. Varısa bir mecburiyetinden ekmek fırını,bir toplum bu kadar tembel yardim bekliyen kendine güveni olmiyan olurmu. Yönetici ve idateciler toplumu yönlendiren ön açıcı icin varlar. Buna ilçe kaymakamıda dahildir,,, Varmı Şereflikoçhisarda tek bir kalem mal üreten varsa burda yazın yalancısı ben olayim.