Menü

Kum fırtınası yol kapattırdı, kilometrelerce araç kuyruğu oluştu

Aksaray’da etkili olan kum fırtınası günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Kısa sürede gökyüzünü kaplayan toz bulutu paniğe neden olurken, Fırtına Aksaray, Niğde, Ortaköy, Koya, Kulu, Şereflikoçhisar ve çevrelerinde yaklaşık 1 saat sürdü. Kuvvetli rüzgâr Niğde ve Aksaray'da bazı bölgelerde hasar oluştururken, Aksaray - Şereflikoçhisar arası da araç trafiğinin durmasına neden oldu.

Kum fırtınası yol kapattırdı, kilometrelerce araç kuyruğu oluştu
Ülkenin bir kısmını etkisi altına alan kuvvetli rüzgâr, En çok da Aksaray ve çevresinde etkili oldu. Merkezde rüzgârın etkisi hissedilirken, çevre ilçe ve yollarında Trafik güvenliğini sağlamak için Bölge Trafik Denetleme Şubesi ekipleri, tedbir amaçlı bazı yolları trafiğe kapattı. Konya-Aksaray ve Aksaray-Şereflikoçhisar yolu, bazı noktalarda trafiğe kapatıldı, bu yollarda araçların geçişine izin verilmedi.
Kum fırtınası nedeniyle 8 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 2'si ağır 8 kişi yaralandı. Kuvvetli rüzgârın oluşturduğu kum fırtınası nedeniyle 2'si yakıt tankeri, 2'si kamyon, 4'ü otomobil olmak üzere 8 aracın karıştığı zincirleme trafik kazası meydana getirdi. Kazada 2'si ağır 8 kişi yaralandı. Durumları ağır olan yaralılar, ambulanslarla kentteki hastanelere kaldırıldı.

Yorumlar