Menü

DAHA BİTMEDEN 7 AY ÖNCE YAPILAN ASFALT YOLDA YAĞIŞLARIN ARDINDAN ÇÖKMELER OLDU

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Hamzalı Mahallesi yolunun ilk kat asfaltı, 2021 Ağustos ayında atılmıştı. Ancak aradan yaklaşık 7 ay geçmesine rağmen yolun birçok yeri tekrar bozularak tahrip olduğu ve oldukça büyük çukurların oluştuğu görüldü. Araçlarıyla yoldan geçen ve yolun bozukluğundan dolayı şikâyet eden vatandaşlar ve nakliyeci esnafı yetkililere seslenerek yardım istedi.

DAHA BİTMEDEN 7 AY ÖNCE YAPILAN ASFALT YOLDA YAĞIŞLARIN ARDINDAN ÇÖKMELER OLDU
Hamzalı Mahallesinin 14 km’lik yolunun ilk kat asfaltı, Ağustos ayında atılmıştı. Ancak, yaklaşık 6 ay sonra yolun tekrar bozularak tahrip olduğu ve eskisi gibi çukurlar meydana geldiği görüldü. Vatandaşların şikâyetleri üzerine konuyla alakalı açıklamada bulunan Büyükşehir Belediyesi İlçe Fen İşleri Şefi Kazım Gök; “Yolun eski haline geldiği konusunda bilgimiz var. Hamzalı Mahallesinin 14 km’lik yolunun ilk asfaltı, Söğüt firması tarafından 2021 yılının Ağustos ayında atılmıştı. Hatta 4 km’sine kadar da ikinci asfaltı da atılmıştı. Geri kalan kısmının ikinci kat asfaltı bu yılın yazında aynı firma tarafından atılacak. Söğüt firmasına işin tamamını bitirdikten sonra da ücreti ödenecek” dedi.
7 ay önce asfaltlanıp yenilenen yerlerden biri olan Hamzalı Mahallesinin 14 km’lik yolunun son halinin çekilen görüntüleri vatandaşın büyük tepkisini çekti. Konuyla alakalı vatandaşlar düşüncelerini şu sözlerle paylaştı:
Adem B. “Bu yolu kim ihaleye verdi? Kaç paraya verdi? Hangi şartlar koşuldu? Hangi yol malzemeleri kullanılacak? Sorumlu müteahhit, sorumlu mühendis kim? bu yol kaç ton ağırlıkta kamyon çekici taşıyabilecek şekilde zemin etüt çalışması yapıldı? Bunlar önceden yapılıp ihale edilecek. Yol bittikten sonra ihaleyi veren kurum belediye, kara yolları her kimse yolun açılışında kontrol edecek. Mühendis bu yol plana projeye uygun yapılıp yapılmadığına bakarak ödeme yapması lazım. Bu yolu yapan firma derhal sorguya çekilip suçlular cezalanmalı. sorumlu mühendis, müteahhit kimse bu yolun tekrar yeniden sökülüp yapılmasını üslenmesi lazım bu kadar sorumsuzluk olmaması lazım yazık bu milletin verdiği vergilere.”
Yasin B. “İşi ehline vermemenin bedeli bu. Hangi parti kazanırsa oradaki kendine oy vermişleri işe alıyorlar sonuç bu. Kemal Sunalın dediği siz adam olmazsınız. Adamın lise diploması yok, ama asfalt kontrol müdürü olmuş. Gerçi asfaltı atan ne kadar bilgili ki? Türkiye kaç kişi uzmanlık alanında çalışıyor? Araştırsak rezillik çıkar. Ne yazık ki ülkemde her şey torpile dönüyor her şey”

Yorumlar